1 فوریه, 2023

نصب واتساپ روی مرورگر کروم

نصب واتساپ روی مرورگر کروم

امروز در فایل دی میخواهیم شما را با روش نصب واتساپ روی مرور گر گوگل کروم آشنا کنیم .هرچقدر که واتساپ کاربران زیادی در سطح جهان داشته باشد و مزیت های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار دهد، بازهم می‌توان با نصب چند افزونه واتساپ کروم،‌ قابلیت‌های واتساپ وب را بیشتر کرد. این افزونه‌ها عبارتند از:

افزونه واتساپ کروم پاسخ خودکار (AutoResponder)
یکی از افزونه‌های پر کاربرد واتساپ گوگل کروم،‌ افزونه پاسخ خودکار است که استفاده از آن تجربه خوبی برای کاربران خواهد بود. به کمک ربات چت، می‌توانید به صورت خودکار به پیام‌های دریافتی خود در واتساپ پاسخ دهید. شما می‌توانید پاسخ‌های دلخواه‌ خود را در این ربات ذخیره کنید و به موقع از آن‌ها استفاده نمایید.

دانلود افزونه AutoResponder رایگان است. این افزونه واتساپ در کروم قابلیت اتوماسیون زیادی دارد و برای مشاغل گزینه مناسبی به حساب می‌آید. شما می‌توانید به کمک آن پیام‌های خاصی را برای مشتریان‌تان ارسال کنید؛ مثلا به آنها خوش‌‌آمد بگویید یا از آنها تشکر کنید یا پیام تبلیغاتی برای باشگاه مشتریان‌تان ارسال کنید. این افزونه حتی قابلیت زمان‌بندی ارسال پیام‌های خودکار را نیز دارد.

این افزونه هم با مخاطبین موجود در موبایل شما کار می‌کند و هم می‌تواند به سایر افراد حاضر در واتساپ پیام ارسال کند. اگر از نسخه تجاری واتساپ (Whatsapp Business) استفاده می‌کنید،‌ این افزونه می‌تواند در حکم نماینده شخصی شما عمل کند.

به کمک این افزونه فقط می‌توانید پیام‌های متنی ارسال کنید و هنوز نسخه وب واتساپ کار نمی‌کند. اما این افزونه هنوز در مرحله آزمایشی است و وعده داده شده که به زودی قابلیت‌های زیادی روی آن قرار خواهد گرفت.

نصب افزونه واتساپ رونویسی (Transcriber)
دانلود افزونه واتساپ Transcriber نیز رایگان است. این افزونه کاربردی فایل‌های صوتی واتساپ را به متن تبدیل می‌کند. به کمک این افزونه می‌توانید پیام‌های صوتی که در واتساپ دریافت می‌کنید را به پیام متنی تبدیل کرده و آنها را به راحتی بخوانید.

کاربری این افزونه بسیار راحت است. فقط کافی است آن را نصب کنید و سپس فایل صوتی را انتخاب کرده و روی نماد اشتراک گذاری در واتساپ کلیک کنید و گزینه Transcriber را انتخاب کنید تا متن پیاده شده فایل صوتی را در همان صفحه برای شما ارسال کند. این افزونه این کار را در مدت زمان کوتاهی انجام می‌دهد.

این برنامه برای عزیزانی که مشکل شنوایی دارند، بسیار کاربردی و مفید است. قابلیت تنظیم زبان نیز برای افزونه وجود دارد اما در حال حاضر فقط از زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی پشتیبانی می‌کند. تنها نکته مهم برای اینکه این افزونه فایل صوتی را به درست به متن تبدیل کند،‌ آن است جملات باید به صورت شمرده بیان شوند تا بتواند بدون جا انداختن کلمه‌ای آن را به متن تبدیل نماید.

نصب افزونه واتساپ WAToolkit
اگر از وب‌اپلیکیشن واتساپ در مرورگر گوگل کروم دسکتاپ خود استفاده می‌کنید، افزونه WAToolkit برای شما ضروری است. استفاده و نصب افزونه واتساپ در کروم رایگان است. این افزونه به شما اجازه می‌دهد تا عرض صفحه چت واتساپ وب کروم را به حالت دلخواه خود تغییر بدهید. به این ترتیب می‌توانید از عرض صفحه مانیتور خود به صورت بهینه استفاده کنید.

در نوار ابزار گوگل کروم، آیکن WAToolkit را مشاهده می‌کنید که با علامتی، ‌پیام‌های خوانده نشده را برای شما مشخص می‌کند. با نگه‌داشتن موس روی آن می‌توانید تمام پیام‌های دریافتی را بدون اینکه آن‌ها را باز کنید، بخوانید. این کار هم باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود و هم می‌توانید پیام دیگران را بدون اینکه تیک آبی به معنی دیده شدن بخورد،‌ مطالعه کنید.

اگر تلفن همراه شما در اتصال به واتساپ در گوگل کروم مشکل داشته باشد، این افزونه در قسمت نوار ابزار کروم به رنگ نارنجی در می‌آید.

دانلود افزونه واتساپ WikiBot
یکی دیگر از گزینه های دانلود افزونه واتساپ برای کروم، افزونه WikiBot است. این افزونه با ویکی‌پدیا لینک بوده و توضیحات در مورد کلمات و موضوعات خاص را بلافاصله از ویکی‌پدیا دریافت کرده و به شما در واتساپ ارائه می‌دهد. در واقع این افزونه شبیه به یک کتاب فرهنگ لغات به کمک شما می‌آید. برای استفاده از این افزونه نیازی به دانلود و نصب آن ندارید.

برای استفاده از آن باید شماره‌ای که در سایت این افزونه است را در مخاطبان خود ذخیره کنید. سپس با تایپ دستور و ارسال پیام به آن می‌توانید از آن استفاده نمایید. این افزونه را امتحان کنید و با تایپ و ارسال یک عبارت به آن خواهید دید که تعریف موجود در ویکی‌پدیا از آن عبارت را برای شما ارسال خواهد کرد. این افزونه به شما کمک می‌کند پس از ورود به واتساپ از طریق گوگل کروم، برای جستجو در خصوص برخی کلمات لازم نیست از واتساپ خارج شوید.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.