18 ژوئن, 2024

5 روش برگرداندن و ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ

5 روش برگرداندن و ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ

چگونه پیام حذف شده در واتساپ را برگردانیم؟

?How to Recover Deleted or Missing WhatsApp Messages

واتساپ این اجازه را به کاربران خود می دهد تا با استفاده از روش های مختلف داده های پاک شده خود را بازگردانند. در این مطلب از فایل دی  روش های بازیابی پیام های پاک شده واتساپ آیفون و اندروید را آموزش می دهیم. با ادامه پست ما را همراهی کنید.

نحوه بکاپ و ریکاوری چت های واتساپ

برای ریکاوری پیامهای حذف شده واتساپ باید ابتدا قابلیت Chat Backup را فعال کرده باشید. برای این کار وارد واتساپ شوید. سپس وارد Settings شوید. در آیفون این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. در اندروید نیز باید ابتدا روی منوی سه نقطه‌ای در گوشه سمت راست و بالای صفحه بزنید. سپس Settings را انتخاب کنید.

حال باید وارد Chats > Chat backup شوید.

این گزینه در آیفون در بخش Auto Backup و در اندروید در بخش Back up to Google Drive قرار دارد.
در این بخش می توانید گزینه های مختلفی را برای بکاپ گرفتن ببینید:

Daily: روزانه

Weekly: هفتگی

Monthly: ماهانه

Off: خاموش

در اندروید، واتساپ هر شب بکاپ می‌گیرد اما این نوع بکاپ برای برگرداندن پیام حذف شده واتساپ زمانی که گوشی خود را گم کنید یا از دست بدهید، فایده ای ندارد. بر ای همین باید در فضای ابری بکاپ گیری کنید.

وقتی بکاپ جدیدی ایجاد شود، فایل‌های قبلی پاک خواهند شد. در گوشی های آیفون تنها آخرین فایل باقی می ماند. در صورتی که در اندروید، فایل های هفت روز اخیر باقی می ماند.

5 روش برگرداندن و ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ

5 روش برگرداندن و ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ

نحوه ریکاوری اطلاعات واتساپ و چت های آرشیو شده

ممکن است چتی را که فکر می کنید پاک کرده بودید، آرشیو کرده باشید. در حالت آرشیو چت ها صرفا از بخش گفتگوها پاک می شوند اما در پوشه آرشیو قرار دارند. این حالت چیزی را پاک نمی کند. بلکه صرفا از جلوی چشم شما آن را برمی‌دارد.

در آیفون کافی است به محض آرشیو کردن چت گوشی خود را تکان دهید و گزینه Undo را انتخاب کنید. برای چک کردن پوشه آرشیو در آیفون، به پایین صفحه بروید و روی Archived Chats بزنید. برای بازگشت دادن هر چت، کافی است آن را از سمت راست به چپ بکشید.

سپس روی Unarchive بزنید.
برای انجام این کار در اندروید، در پایین صفحه روی Archived chats بزنید. سپس روی چت موردنظر بزنید و چند ثانیه نگه دارید. روی آیکون unarchive در گوشه سمت راست و بالا بزنید.

نحوه برگرداندن پیام های حذف شده واتساپ

برای ریکاوری پیام های پاک شده واتساپ کافی است یک بار برنامه را حذف و دوباره نصب کنید. با این کار بکاپ ری استور میشود. وقتی دارید برنامه را دوباره نصب کنید، از شما پرسیده میشود که آیا می‌خواهید بکاپ پیام‌ها و اطلاعات را برگردانید یا خیر. روی Restore بزنید تا بتوانید به بازیابی پیام های پاک شده واتساپ بپردازید. در صورت عدم تایید، همه چیز پاک می شود.

البته تنها پیام‌هایی را می‌توانید برگدانید که از آن‌ها بکاپ گرفته باشید و در بازه زمانی انتخابی شما باشند. به عنوان مثال، اگر گزینه Daily را انتخاب کرده باشید، می توانید هر پیامی را قبل از بکاپ روز بعد، بازیابی کنید. در صورتی که برنامه بکاپ جدید گرفته باشد، نمی توانید این کار را انجام دهید.

نحوه برگشت پیام حذف شده واتساپ: داده های مدیا و تصویری و صوتی

با این روش هر گونه پیامی را می توانید بازگردانید. در نتیجه، این مورد شامل فایل های صوتی و تصویری هم می شود. در گوشی اندروید، وارد بخش مدیریت فایل ها شوید. سپس به /WhatsApp/Media بروید. در این بخش می توانید داده ها را مشاهده کنید.

در آیفون، اگر کزینه Save to Camera Roll را در Settings > Chats فعال کرده باشید، چنین چیزی خواهید داشت.

آموزش مخفی کردن چت در واتساپ

نحوه بازیابی چت های حذف شده واتساپ: پیام های قدیمی

همان طور که گفتیم این مورد بستگی به انتخاب بازه زمانی بکاپ گیری دارد. اگر از این بازه زمانی رد شوید، به سادگی نمی توانید چت ها را بازگردانید. در اندروید راه حلی وجود دارد اما در آیفون راهی وجود ندارد. در ادامه نحوه انجام این کار در اندروید را توضیح می دهیم.

برای انجام این کار، وارد فایل گوشی شوید. به /WhatsApp/Databases بروید. با توجه به گوشی که دارید، پوشه واتساپ ممکن است در /sdcard/, /storage/, Internal Memory و… باشد.

وقتی وارد این پوشه شدید، می‌توانید فایل‌های بکاپ را مشاهده کنید. آخری msgstore.db.crypt12 نام دارد. در صورتی که بقیه فایل‌ها ممکن است به شکل msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 باشند و تاریخ داشته باشند. نام msgstore.db.crypt12 را به msgstore-latest.db.crypt12 تغییر دهید.

سپس نام msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 موردنظر خود را که می‌خواهید ری استور کنید، به msgstore.db.crypt12 تغییر دهید.

پس از آن، واتساپ را حذف کنید. اگر بکاپ گوگل درایو را فعال کرده بودید، وارد آن شوید. سپس از منوی سمت چپ روی Backups بزنید.

می‌توانید فایل بکاپ WhatsApp را مشاهده کنید.

روی منوی سه نقطه‌ای سمت راست آن بزنید و Delete backup را انتخاب کنید.

حال واتساپ را دوباره نصب کنید. از شما خواسته میشود ری استور را تایید کنید. این کار را انجام دهید.

 

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *