28 فوریه, 2024

پنج نکته مهم در مورد نگهداری از گربه دوست داشتنی خود

همه ما اکثرا گربه‌ها را بخصوص بچه گربه‌ها را دوست داریم زیرا آن‌ها بسیار ملوس و دوست داشتنی هستند. اما آنچه که شاید اکثر ما درباره گربه‌ها نمی‌دانیم، این است که نگهداری از گربه‌ها آنقدر‌ها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست و نکات بسیاری در بردارد. گربه‌ها مانند انسان‌ها، شخصیت‌های خاص خود را دارند و بنابراین، رفتار و واکنش هر گربه ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اگر اخیراً اقدام به خرید گربه کرده اید، احتمالاً مشتاق خواهید بود که بدانید چگونه می‌توانید فضایی راحت برای آن‌ها فراهم کنیداین مقاله، با کمک یکی از افراد حرفه ای، اطلاعات مفیدی درباره نگهداری از گربه‌ها ارائه می‌دهد.

پنج نکته مهم در مورد نگهداری از گربه دوست داشتنی خود

.1 به آن‌ها آرامش بدهید
یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید درباره گربه بدانید، این است که بگذارید او با محیط اطرافش آشنا شود تا بتواند با آن ارتباط برقرار کند. بنابراین، اصلاً سعی نکنید که بعد از آوردن هر بچه گربه یا حتی گربه بالغی، بلافاصله به او نزدیک شود. با این کار او را می‌ترسانید. به او زمان بدهید تا به فضا عادت کند و احساس راحتی کند.
۲گربه‌ها حریم خصوصی دارند
باور کنید یا نه گربه‌ها کاملاً برای خود یک حریم خصوصی مشخص می‌کنندآن‌ها دوست دارند در ساعاتی از روز تنها باشند. در این زمان‌ها آن‌ها را مجبور به بازی نکنید. به یاد داشته باشید که گربه‌ها نوازش کردن را دوست دارند. اما این بدین معنی است که مدام در آغوش شما باشند. آن‌ها مثل سگ نیستند. به عبارت دیگر هر زمان که دوست داشته باشند به سراغ شما می‌آیندبنابراین زمانی که می‌خواهند تنها باشند نباید آن‌ها را آزار دهید.
۳گربه‌ها اصلاً با تنبیه کردن آموزش نمی‌بینند
گربه‌ها مانند انسان یا سگ‌ها با تنبیه کردن آموزش نمی‌بینند. حتی ممکن است با تنبیه لجبازی بیشتری کنند. فریاد زدن بر سر گربه‌ها بسیار برای آن‌ها اضطراب‌آور است. هرگز گربه خود را تنبیهی مانند کتک زدن یا فریاد کشیدن نکنید. در غیر این صورت در آینده با مشکلات بیشتری مانند ادرار ناگهانی در جایی غیر از خاک مخصوصش مواجه خواهید شد. راه‌های زیادی وجود دارد که گربه را از انجام کاری منع کنید. می‌توانید او را تشویق کنید که کاری را انجام ندهد و با دادن خوراکی‌های تشویقی او را مشتاق‌تر کنید.

۴گربه‌ها رژیم غذایی مخصوص دارند
داشتن گربه سالم منوط به رژیم غذایی سالم است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند رژیم غذایی سالم به معنی تغذیه آن‌ها فقط با غذای خشک است که کاملاً اشتباه است. گربه‌ها آب کافی نمی‌نوشند و کم آبی آن‌ها اغلب منجر به مشکلات و بیماری‌های جدی مانند بیماری‌های دهان و دندان یا بیماری کلیوی می‌شودبا افزودن یک وعده غذایی نرم یا آبکی روزانه به رژیم غذایی گربه می‌توان از بسیاری از مشکلات سلامتی جلوگیری کرد. به عنوان مثال، می‌توان از کنسروهای مخصوص گربه برای تهیه غذای گربه استفاده کرد. می‌توانید به آن‌ها آب مرغ و مرغ (بدون افزودن هیچ ادویه‌ای) بدهید.
۵سیستم ایمنی گربه‌ها بسیار حساس است
گربه‌ها به خصوص بچه گربه‌ها دارای سیستم ایمنی بسیار حساس و ضعیفی هستندبنابراین آن‌ها مستعد ابتلا به بیماری‌های بسیاری از جمله بیماری‌های قارچی پوستی مختلف هستند. بنابراین باید از سیستم ایمنی گربه خود مراقبت کنیدقرص‌های خاصی نیز برای تقویت سیستم ایمنی گربه‌ها وجود دارد. همچنین می‌توانید با دامپزشک خود مشورت کنید یا غذا‌هایی را به رژیم غذایی آن‌ها اضافه کنید که برای سیستم ایمنی بدن آن‌ها مفید است.
اگر بچه گربه دارید و می‌خواهید گربه بفروشید، قبل از این کار بهتر است از سالم بودن بچه گربه و عدم وجود قارچ در بدنش یا هر بیماری دیگری اطمینان حاصل کنید.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *