21 فوریه, 2024
نحوه فعال سازی اینترنت ۵G

نحوه فعال سازی اینترنت ۵G سامسونگ ، هواوی ، آیفون ، شیائومی

نحوه فعال سازی اینترنت ۵G سامسونگ ، هواوی ، آیفون ، شیائومی : اینترنت ۵G در برخی از نقاط ایران فعال شده است و مشترکین ایرانسل و همراه اول برخی از استان‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. شرکت رایتل نیز بر آن است تا این اینترنت را برای مشترکین خود فراهم کند. اکنون در برخی از مناطق تهران، مشهد، شیراز و… این اینترنت فعال شده است.

در این مطلب از فایل دی نحوه نحوه فعال سازی اینترنت ۵G و غیرفعال سازی آن را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نکاتی درباره فعال سازی اینترنت ۵G ایرانسل و…
پیش از فعال سازی اینترنت ۵G در اندروید و آیفون باید بدانید که این نوع اینترنت هنوز در همه جای ایران وجود ندارد. علاوه بر این، برخی از گوشی‌های قدیمی از این اینترنت پشتیبانی نمی‌کنند.

با وجود مزایای زیاد اینترنت ۵G میزان مصرف باتری آن بسیار زیاد است. در ادامه نوع فعال‌سازی و غیرفعال سازی آن را در چند مدل گوشی به عنوان نمونه می‌آوریم. اصولا مراحل مدل‌های مختلف گوشی‌های اندروید و گوشی‌های iOS شبیه هستند و تفاوت اندکی دارند.

اگر با وجود فعال بودن ۵G نمی‌توانید از آن استفاده کنید، یک بار حالت Airplane mode را فعال کنید. کمی صبر کنید و آن را خاموش کنید. اگر همچنان مشکل ادامه دارد، با مرکز مشترکین خط تلفن همراه خود تماس حاصل کنید.

آموزش فعال سازی ۵G در گوشی های سامسونگ
برای فعال سازی اینترنت ۵G در برخی از مدل‌های گوشی سامسونگ، وارد منوی اپلیکیشن‌ها شوید. سپس وارد Settings شوید. روی Connections بزنید. روی Mobile networks بزنید. روی Network mode بزنید. سپس ۵G/4G/3G/2G (auto connect) را انتخاب کنید.

آموزش فعال سازی ۵G در گوشی های هواوی

برای فعال سازی ۵G در گوشی‌های هواوی، اگر گوشی شما دو سیم کارت دارد، به Settings > Mobile network > SIM management بروید. سپس SIM 1 یا SIM 2 را به عنوان سیم کارت پیش فرض اینترنت دیتای گوشی انتخاب کنید. سپس به Settings > Mobile network > Mobile data بروید. گزینه ۵G را فعال کنید.

چگونه در گوشی شیائومی اینترنت ۵G را فعال کنیم؟

برای فعال سازی سیم کارت ۵G در گوشی‌های شیائومی به Settings بروید و SIM card & mobile networks را انتخاب کنید. روی Preferred network type بزنید. روی Prefer 5G بزنید.

نحوه فعال سازی اینترنت ۵G

نحوه فعال سازی اینترنت ۵G

چگونه در آیفون اینترنت خود را به ۵G تبدیل کنیم؟

برای فعال سازی ۵G آیفون باید iPhone 12، iPhone 12 mini، iPhone 12 Pro یا iPhone 12 Pro Max داشته باشید. وقتی ۵G را فعال کنید، چند علامت مرتبط به آن را می‌توانید در نوار وضعیت گوشی خود مشاهده کنید:

۵G: خط تلفن همراه شما از این نوع اینترنت پشتیبانی می‌کند و آیفون شما می‌تواند به این اینترنت وصل شود.

۵G+: سرعت بالاتر ۵G است و می‌توانید با گوشی آیفون خود به آن وصل شوید.

۵G U/W: سرعت بالاتر ۵G است و می‌توانید آن را در گوشی آیفون خود فعال کنید.

برای فعال کردن این بخش به Settings > Cellular > Cellular Data Options بروید. اگر دو سیم کارت دارید، به Settings > Cellular بروید و شماره موردنظر خود را انتخاب کنید.

از بخش Voice & Data هم می‌توانید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

۵G Auto: در این حالت اگر سرعت کافی برای اینترنت ۵G وجود ندارد، گوشی شما به صورت خودکار به LTE تغییر حالت می‌دهد تا باتری گوشی هم هدر نرود.

۵G On: همیشه در حالت ۵G است. در این حالت باتری زیادی مصرف می‌شود.

LTE: فقط از حالت LTE استفاده می‌شود حتی اگر اینترنت ۵G فعال باشد.

از بخش Data Mode هم می‌توانید یکی از گزینه‌های زیر را فعال کنید:

Allow More Data on 5G: با فعال کردن این بخش، سرعت اینترنت شما بالا می‌رود و کیفیت استفاده از برخی نرم‌افزارها مثل FaceTime و Apple TV نیز بیشتر می‌شود. برنامه‌های شخص ثالث نیز از اینترنت باکیفیت‌ تری استفاده خواهند کرد.

Standard: در این حالت سرعت اینترنت استاندارد است و کیفیت استفاده برنامه‌ها نیز عادی است.

Low Data Mode: در این حالت در استفاده از اینترنت صرفه‌جویی می‌شود. آپدیت‌ها نیز در این حالت به صورت خودکار انجام نمی‌شوند.

در مدل‌های دو سیم کارت آیفون ۱۲ باید از نسخه iOS 14.5 یا بالاتر استفاده کنید.

آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *