23 ژوئیه, 2024
مخالف بیت کوین

مخالف بیت کوین به اشتباه خود در مورد بیت کوین اعتراف کرد

مخالف بیت کوین به اشتباه خود در مورد بیت کوین اعتراف کرد

یتر شیف (Peter Schiff) یکی از مخالفان بیتکوین و حامیان طلا گفت که در مورد نرسیدن قیمت بیتکوین به ۵۰ هزار دلار اشتباه کرده است اما رمز ارزها را بزرگترین حباب همه دوران‌ها خوانده است.

پیتر شیف، اقتصاددان مشهور، طرفدار طلا و یکی از مخالفان سرسخت بیتکوین، اعتراف کرد که در مورد نرسیدن بیتکوین به ۵۰۰۰۰ دلار اشتباه کرده است.

بیتکوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۵۰۰۰۰ دلار گذشت

برای اولین بار از زمان پیدایش، بیتکوین به سقف ۵۰ هزار دلار رسیده است. قیمت افزایش بیشتری نیز یافته و به ۵۱۳۰۰ دلار نیز رسید. این نقطه عطف تاریخی همچنین بدان معنی است که سرمایه گذاران BTC تنها در سال ۲۰۲۱ شاهد بازده ۷۲ درصدی بوده‌اند. اگر به سقوط اواسط ماه مارس، دوره زمانی که قیمت به پایین‌ترین میزان خود در سال ۲۰۲۰ رسیده بود، بنگریم این عدد به ۱۲۰۰٪ افزایش می‌یابد.

در حالی که جامعه این رویداد را جشن می‌گیرد ، لازم به ذکر است که در مسیر رسیدن به ۵۰ هزار دلار راه بسیار سختی پیموده شده است. همین یک ماه پیش، قیمت بیتکوین در کمتر از ۴۸ ساعت از ۴۱۴۵۰ دلار به ۳۰۲۶۱ دلار رسید، و میلیارد ها موقعیت لوریج را لیکویید کرد و بسیاری از تریدرها را شکه کرد.

بیشتر بخوانید >>>  آدم‌ربایان به بیت‌کوین روی آوردند

کسانی که این رمز ارز برتر بازار را در این موقعیت حفظ کردند هم اکنون پاداش خود را با رسیدن به ۵۰ هزار دلار دریافت کردند. اما هستند کسانی که هنوز هم آن را حباب می‌دانند.

مخالف بیت کوین

پیتر شیف اشتباه خود را قبول کرد اما مجددا به انتقاد از بیتکوین پرداخت

در سال ۲۰۱۹، شیف در توییتر با توماس لی، تحلیلگر ارشد مشاوران Fundstrat Global به بحث و انتقاد از بیتکوین پرداخت. لی در مقاله‌ای که در آن شیف پیش بینی جسورانه‌ای درباره طلا در سال ۲۰۲۱ انجام داده بود، اظهار نظری کرد. در آن زمان، او گفت بود که این فلز گرانبها ظرف دو سال به ۵ هزار دلار خواهد رسید. اما این پیش‌بینی بعد از گذشت ۹ سال از آن حتی به نزدیکی آن هم نرسیده بود. شیف با دفاع از خود، لی را به دلیل پیش بینی ناموفق درباره BTC  در سال ۲۰۱۸ مورد حمله قرار داد و اظهار داشت:

طلا در نهایت ۵ هزار خواهد شد. اما بیتکوین هرگز ۵۰ هزار را نخواهد دید.

امروز این اقتصاددان گفت که اشتباه کرده است. او در این باره گفت :

من اشتباه کردم. حالا بیایید ببینیم چه مدت در بالای ۵۰ هزار خواهد ماند یا چه تعداد از هولدرها به اندازه کافی هوشمند هستند که می‌توانند آن را در اینجا بفروشند

البته او پیتر شیف نخواهد بود اگر که در آخر به همه یادآوری نکند که بیتکوین یک حباب است و برای همیشه باقی نخواهد ماند. او در توییتر خود نوشت:

دارایی مالی هنگامی حباب می‌شود که قیمت آن هیچ ارتباطی با ارزش فعلی آن یا انتظار منطقی از ارزش آتی آن نداشته باشد و دلیل ورود سرمایه‌گذار بدلیل افزایش زیاد قیمت و ترس کم از ضرر باشد. با قیمت ۵۰ هزار دلار بیتکوین بزرگترین حباب دنیا است

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *