28 فوریه, 2024
تغییر فونت در واتساپ

ترفند تغییر رنگ و فونت متن در واتساپ

ترفند تغییر رنگ و فونت متن در واتساپ

ایجاد تنوع همیشه فکر بدی نیست. شاید شما از استفاده از فونت ها و رنگ هایی که همیشه در چت های واتساپ خود بکار می برید خسته شده باشید و بخواهید از رنگ ها و فونت های سفارشی و متنوعی استفاده کنید و یا با سوالاتی مانند فونت واتساپ کجاست؟ مواجه شده باشید. در ادامه در فایل دی  ما به شما کمک خواهیم کرد تا رنگ متن و فونت های مورد استفاده دز چت های واتساپ خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که پیش فرض این مقاله این است که شما از قبل برنامه واتساپ را روی گوشی اندروید و آیفون خود نصب کرده اید.

اگر برنامه واتساپ را نصب ندارید می توانید آخرین نسخه برنامه واتساپ را از اینجا دانلود کنید

[button color=”red” size=”small” link=”https://www.whatsapp.com/” icon=”” target=”false”]دانلود واتساپ [/button]

 

بولد کردن متن واتساپ
برای تغییر فونت واتساپ؛ قبل از ارسال متن به گیرنده پیام در واتساپ؛ می توانید متن را به صورت جزئی و یا به طور کامل بولد کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه واتساپ را باز کنید و روی چت کسی که می خواهید پیغام شما را دریافت کند تپ کنید.
خیلی عادی؛ یک پیام را تایپ کنید.
بخشی از پیام را که می خواهید بولد شود را مابین دو کاراکتر * قرار دهید. به عنوان مثال: *This is a sample bold text*
در آخر پیغام را ارسال کنید.

همچنین شما می توانید از طریق گزینه های داخلی به بولد کردن متن در واتساپ بپردازید. متنی که می خواهید ارسال کنید را تایپ کنید. بخشی از متن را که می خواهید بولد شود را انتخاب کنید؛ حالا منویی به شما نشان داده می شود. در آیفون این منو به شکل BIU است از این منو Bold یا پررنگ را انتخاب کنید. در گوشی اندروید با ظاهر شدن منو روی سه نقطه ای که به صورت عمودی نشان داده شده است تپ کنید و Bold یا پررنگ را انتخاب کنید و در آخر متن را ارسال کنید. شما موفق به تغییر فونت واتساپ شدید

تغییر دادن فونت واتساپ به صورت مورب یا ایتالیک
درست مانند بولد کردن؛ واتساپ همچنین به شما اجاره مورب یا کچ کردن متن را می دهد. برای تغییر دادن فونت واتساپ به صورت مورب مراحل زیر را انجام دهید:

برنامه واتساپ را باز کنید و روی چت کسی که می خواهید پیغام شما را دریافت کند تپ کنید.
خیلی عادی؛ یک پیام را تایپ کنید.
بخشی از پیام را که می خواهید بولد شود را مابین دو کاراکتر _ قرار دهید. به عنوان مثال: _This is a sample italic text_
در آخر پیغام را ارسال کنید.

همچنین شما می توانید از طریق گزینه های داخلی به ایتالیک کردن متن در واتساپ بپردازید. متنی که می خواهید ارسال کنید را تایپ کنید. بخشی از متن را که می خواهید مورب شود را انتخاب کنید؛ حالا منویی به شما نشان داده می شود. در آیفون این منو به شکل BIU است از این منو Italic یا مورب را انتخاب کنید. در گوشی اندروید با ظاهر شدن منو روی سه نقطه ای که به صورت عمودی نشان داده شده است تپ کنید و Italic یا مورب را انتخاب کنید و در آخر متن را ارسال کنید.

تغییر فونت متن در واتساپ به صورت خط خورده
برای تغییر متن در واتساپ به صورت خط خورده مانند مراحل قبل عمل می کنیم:

برنامه واتساپ را باز کنید و روی چت کسی که می خواهید پیغام شما را دریافت کند تپ کنید.
خیلی عادی؛ یک پیام را تایپ کنید.
بخشی از پیام را که می خواهید بولد شود را مابین دو کاراکتر ~ قرار دهید. به عنوان مثال: ~This is a sample strikethrough~
در آخر پیغام را ارسال کنید.

همچنین شما می توانید از طریق گزینه های داخلی به راحتی این کار را انجام دهید. متنی که می خواهید ارسال کنید را تایپ کنید. بخشی از متن را که می خواهید مورب شود را انتخاب کنید؛ حالا منویی به شما نشان داده می شود. در آیفون این منو به شکل BIU است از این منو Strikethrough یا خط خورده را انتخاب کنید. در گوشی اندروید با ظاهر شدن منو روی سه نقطه ای که به صورت عمودی نشان داده شده است تپ کنید و Strikethrough یا خط خورده را انتخاب کنید و در آخر متن را ارسال کنید.

تغییر فونت در واتساپ

تغییر فونت در واتساپ

عوض کردن فونت واتساپ به فونت Monospace یا هم عرض
برای تغییر فونت واتساپ در آیفون و اندرید به فونت محلی Monospace مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه واتساپ را باز کنید و روی چت کسی که می خواهید پیغام شما را دریافت کند تپ کنید.
خیلی عادی؛ یک پیام را تایپ کنید.
بخشی از پیام را که می خواهید بولد شود را مابین دو کاراکتر “` قرار دهید. به عنوان مثال: “`This is WhatsApp Monospace font“`
در آخر پیغام را ارسال کنید.

همچنین شما می توانید از طریق گزینه های داخلی به راحتی این کار را انجام دهید. متنی که می خواهید ارسال کنید را تایپ کنید. بخشی از متن را که می خواهید مورب شود را انتخاب کنید؛ حالا منویی به شما نشان داده می شود. در آیفون این منو به شکل BIU است از این منو Monospace یا هم عرض را انتخاب کنید. در گوشی اندروید با ظاهر شدن منو روی سه نقطه ای که به صورت عمودی نشان داده شده است تپ کنید و Monospace یا هم عرض را انتخاب کنید و در آخر متن را ارسال کنید.

آموزش تغییر فونت واتساپ
در این مرحله می خواهید بولد کردن؛ ایتالیک و خط خورده را در واتساپ به صورت ترکیبی استفاده کنیم. همانطور که در بالا مشاهده کردید ما از کاراکترهای *؛ _ و ~ برای تغییر فونت متن واتساپ استفاده کردیم حالا باید این سه کاراکتر را با هم ترکیب کنیم؛ به عنوان مثال:

~_*This is a sample multi-formatted text*_~

توجه: در حال حاضر واتساپ از ترکیب فونت Monospace با سایر گزینه های بومی پشتیبانی نمی کند.

همچنین می توانید از تغییر فونت واتساپ به صورت داخلی استفاده کنید. خیلی ساده متن را انتخاب کنید و هر بار از منو پررنگ, مورب و خط خورده را انتخاب کنید. یعنی برای هر بار تغییر فونت شما باید به منو مراجعه کنید.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *