1 فوریه, 2023
آموزش رمز گذاشتن روی تلگرام اندروید و آیفون

آموزش رمز گذاشتن روی تلگرام اندروید و آیفون

آموزش رمز گذاشتن روی تلگرام اندروید و آیفون : قابلیت رمزگذاری و قفل تلگرام باعث می‌شود تا امنیت این برنامه بالا برود و هر کسی نتواند وارد اکانت یک کاربر شود. در چند مرحله و به سادگی می‌توانید روی قفل اکانت تلگرام را فعال کنید. در این مطلب از فایل دی نحوه پسورد گذاشتن روی تلگرام دسکتاپ، اندروید و آیفون را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

پسورد گذاشتن روی تلگرام در اندروید
برای رمز گذاشتن برای تلگرام در اندروید، روی منوی سه خطی که در سمت چپ و بالای برنامه وجود دارد، بزنید. وارد Settings شوید.

سپس Privacy & Security را انتخاب کنید.

از بخش Security گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید.

علامت Passcode Lock را روشن کنید.

حال برای رمز گذاری روی تلگرام یک عدد چهار رقمی را وارد کنید. این عدد را دوباره تکرار کنید.

در این حال، گزینه Unlock with Fingerprint فعال می‌شود. در صورتی که نمی‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، می‌توانید علامت آن را خاموش کنید.

این برنامه به صورت خودکار هر یک ساعت قفل می‌شود. اگر می‌خواهید مدت زمانش را تغییر دهید، روی Auto-lock بزنید. می‌توانید زمان را از یک دقیقه تا ۴۵ ساعت تغییر دهید.

در نهایت، Done را بزنید تا رمز گذاشتن روی تلگرام انجام شود.

اگر می‌خواهید به صورت دستی تلگرام را قفل کنید، علامت قفل را در بخش Chats بزنید. حال اگر دوباره وارد برنامه Telegram شوید، می‌بینید که باید با اثر انگشت آن را باز کنید. می‌توانید از برنامه خارج شوید تا بخش پسورد فعال شود و و با رمز وارد شوید.

روش دیگر این است که از Privacy & Security گزینه Two-Step Verification را انتخاب کنید. سپس روی Set Additional Password بزنید. حال می توانید رمز موردنظر خود را وارد کنید. تلگرام از شما می‌خواهد تا رمز را دوباره وارد کنید. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود تا علامتی تعیین کنید تا در صورت فراموش کردن رمز، بتوانید با آن پسورد را بازیابی کنید. می‌توانید این مرحله را رد کنید.

در نهایت، باید ایمیلی وارد کنید تا در صورت فراموش کردن رمز، بتوانید با آن پسورد را بازیابی کنید. ایمیلی معتبر وارد کنید. زیرا این مرحله بسیار مهم است.

آموزش رمز گذاشتن روی تلگرام اندروید و آیفون

آموزش رمز گذاشتن روی تلگرام اندروید و آیفون

آموزش ذخیره لایو دیگران در اینستاگرام

نحوه رمز گذاشتن روی تلگرام در آیفون
برای پسورد گذاشتن روی تلگرام آیفون، وارد Settings و سپس Privacy and Security شوید. گزینه Passcode & Face ID را انتخاب کنید. ممکن است با توجه به دستگاهی که دارید، کمی واژگان متفاوت باشد.

حال برای گذاشتن رمز روی تلگرام، روی Turn Passcode On بزنید. در این جا یک عدد شش رقمی وارد کنید. روی Passcode Options بزنید. در این بخش می‌توانید انواع دیگر رمزگذاری را ببینید. با زدن روی ۴-digit numeric code می‌توانید رمز عددی چهار رقمی بگذارید. با زدن روی Custom alphanumeric code می‌توانید رمز با حروف بگذارید.

پس وارد کردن رمز، آن را دوباره وارد کنید. این کار موجب می‌شود تا Face ID یا Touch ID به صورت خودکار فعال شود. برای غیرفعال کردن آن، علامت کنار Unlock with Face ID یا Unlock with Touch ID را خاموش کنید.

در این حالت نیز تلگرام هر یک ساعت به صورت خودکار قفل می‌شود. با زدن روی Auto-Lock می‌توانید زمان را تغییر دهید. علاوه بر این، می‌توانید قفل خودکار را با زدن روی Disable غیرفعال کنید.

برای قفل چت در تلگرام به صورت دستی می‌توانید روی علامت قفل در بخش Chats بزنید. دفعه بعد که Telegram را باز کردید، بخش قفل فعال است.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.