28 فوریه, 2024

مورد مشکوک به کرونا در اصفهان شناسایی شد

خبرگزاری ایسنا: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تایید شناسایی و بستری شدن یک فرد مشکوک ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی، گفت: تا زمانی که جواب آزمایش این فرد از آزمایشگاه ویروس شناسی تهران به دست ما نرسد، نمی‌توانیم راجع به بیماری این فرد هیچ اظهارنظری کنیم اما به مردم اطمینان می دهیم که تمام اخبار را بدون هیچ کم و کاستی در اختیارشان قرار می دهیم.

آرش نجیمی اظهارکرد: این فرد ۲۷ ساله که کارمند فرودگاه اصفهان است، شب گذشته (شنبه ۱۲ بهمن) با علائم مشترک این بیماری با بیماری های مشابه حاد تنفسی مثل تب و سرفه در بیمارستان فارابی بستری شد.

وی با بیان اینکه این فرد هم علائم بیماری را داشته و هم سابقه تماس با گردشگران چینی را داشته است، گفت: به خاطر احتیاط و رعایت تمام موارد پیشگیری از شیوع بیماری، این فرد فعلاً تحت مراقبت است، تا زمانی که جواب آزمایش او به دست ما برسد.

مورد مشکوک به کرونا در اصفهان شناسایی شد

نجیمی با اشاره به ارسال جواب آزمایش این فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا به آزمایشگاه ویروس شناسی تهران، تصریح کرد: تشخیص و ارسال جواب آزمایش این فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا زمان مشخصی ندارد، اما تا زمانی که جواب آزمایش به دست ما نرسد هیچ اظهارنظری نمی توانیم راجع به بیماری این فرد کنیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین شناسایی یک فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا در بیمارستان خورشید اصفهان را نیز تکذیب کرد و گفت: فردی که گفته می شد در بیمارستان خورشید به دلیل کرونا بستری شده، حتی مشکوک به این بیماری نبود، این درحالی است که هم اکنون تنها همین یک فرد مشکوک به ابتلاء به بیماری کرونا در اصفهان شناسایی شده و موارد دیگر را تکذیب می کنیم.

وی در پاسخ به نگرانی شهروندان از شیوع این بیماری در اصفهان، اعلام کرد: مرجع ذی صلاح برای اعلام این بیماری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سخنگو روابط عمومی دانشگاه است، بنابراین از مردم می خواهیم بدون هیچ نگرانی، تنها اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کرده و به شایعات توجهی نکنند.

نجیمی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تمام اخبار را بدون هیچ کم و کاستی در اختیار مردم قرار می دهد و هر خبری را کامل و بدون هیچ سانسور به اطلاع مردم خواهد رساند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به پذیرش مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا در بیمارستان های فارابی و امین اصفهان، خاطرنشان کرد: علائم بیماری کرونای جدید با خیلی از بیماری‌های دیگر حاد تنفسی مشترک است و نمی‌توان هر بیماری را که دچار علائم تب و سرفه و عطسه است به عنوان مشکوک به بیماری کرونا تشخیص داد. بنابراین موارد مشکوک تنها پس از تأیید علائم بالینی و نیز سابقه تماس فرد قابل بررسی است و تشخیص قطعی نیز فقط پس از تأیید آزمایشگاه ویروس شناسی امکان پذیر است.

توضیحات وزارت بهداشت درباره بستری شدن افراد مشکوک به کرونا

کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت از بستری شدن یک مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان فارابی اصفهان خبر داد و گفت: نمونه‌گیری از این فرد انجام شده و برای تشخیص به آزمایشگاه ویروس شناسی تهران ارسال شده است.

وی افزود: از نظر وزارت بهداشت هر فردی که طی روزهای گذشته به کشور چین سفر داشته و علائمی نظیر سرفه، تب و علامت‌های شبه آنفلوآنزا را داشته باشد مشکوک به این بیماری است و مشکوک بودن به معنای ابتلا نیست. لذا برای اطمینان این افراد تحت مراقبت قرار می‌گیرند و در صورتی اعلام می‌شود که فرد مبتلا به بیماری است که نتایج آزمایش‌های وی مثبت گزارش شده باشد.

جهانپور تاکید کرد: در صورت مثبت بودن نتیج آزمایش‌ها فرد برای طی کردن درمان تحت مراقبت قرار خواهد گرفت و در صورت منفی بودن نتایج آزمایش‌ها از مراقبت حارج خواهد شد.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *