4 دسامبر, 2023

روش شناسایی گوشی‌های رجیستری چیست؟

روش شناسایی گوشی‌های رجیستری چیست؟

 ریجستر بودن که راهکاری برای شناختن گوشی تلفن قاچاق است از اواسط سال گذشته به مرحله اجرا رسید و طی آن از خریداران درخواست شد پیش از خرید از آن مطمئن شوند در غیر این صورت پس از خرید با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند.

با توجه به کمبود عرضه به نسبت تقاضا در بازار امکان افزایش گوشی‌ها قاچاق یا گوشی همراه مسافر در بازار وجود دارد که این مسئله ضرورت بررسی ریجستر بودن را دوچندان می‌کند.

برای تشخیص این موضوع چندین روش وجود دارد که از موارد آن می‌توان به استفاده از کد دستوری، سامانه و سرشماره همتا و تطبیق شناسه گوشی با شناسه جعبه استفاده کنند.

در رایج‌ترین راهکار خریداران می‌توانند شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) روی جعبه دستگاه را به شماره‌ی ۷۷۷۷ پیامک کنید و یا با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* و انتخاب گزینه استعلام اصالت از اصالت گوشی مطمئن شوید.

در مرحله دوم می‌تواند شناسه‌ی گوشی را با کد درج شده روی جعبه‌ی دستگاه تطبیق دهد،همچنین سامانه همتا به آدرس Hamta.ntsw.ir یکی دیگر از راهکارهای پیش روی متقاضیان گوشی تلفن همراه است.

گفتنی است گوشی یا تبلت سیم‌کارت خوری که از مبادی قانونی وارد کشور نشده و شناسه IMEI آن ثبت نشده باشد، پس از گذشت یک‌ماه قطع شده و به هیچ عنوان در شبکه اپراتور‌های کشور قابل استفاده نخواهد بود.

رندر‌های رسمی هواوی میت ۲۰ پرو منتشر شد

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *