17 May, 2021

روسیه، ربات‌های پلیس می‌فروشد

روسیه، ربات‌های پلیس می‌فروشد

 شرکت روسی ‘پرو ربات’با فروش ربات های پلیس به ازبکستان، قزاقستان و چین استفاده از این فناوری های تخصصی بخش خدمات انتظامی در آن کشورها را از سال آینده امکان پذیر ساخت.

اولک کیووکورتسِف، مدیر این شرکت خدمات رباتیک روس روز سه شنبه در مصاحبه با خبرگزاری ازبکستان (اوزا) گفت که شرکتش از اوایل سال 2019 تا سال 2020 بهره برداری از این ربات های پلیس در این سه کشور را نهایی خواهد کرد.

وی در این خصوص گفت: این ربات ها خدماتی از قبل در ژوئیه (تیرماه) امسال در فهرست وزارت امور داخلی قزاقستان قرار گرفتند به همین دلیل شرکت تصمیم گرفته است از آنها در کشورهایی چون ازبکستان، چین و کشورهای خاورمیانه نیز بهره برداری کند.

مدیر شرکت پرو ربات، وظیفه این ربات های خدماتی را هشدار دهی به نهادهای ضابط و مجری قانون هنگام بروز خطر عنوان کرد و افزود: ‘این ربات ها 24 ساعته قادر خواهند بود با فیلم برداری، چهره شناسی، تجزیه و تحلیل داده های مرکز نگهداری اسناد مجرمان، نسبت به بروز حوادث تروریستی و بمب گذاری های احتمالی هشدار داده و در برخی واقع با رمز خوانی از اثر انگشت ها برای دستگیری مجرمان در محل وقوع حوادث وارد عمل شوند.

کیووکورتسف استفاده از این ربات ها را برای برنامه ها و سیستم نطارتی چین نیز قابل توجه خواند و افزود: براساس قراردادی که این شرکت در سال 2015 با یک شرکت دولتی چینی امضا کرد تا کنون 10 نمونه از این ربات ها در چین مورد استفاده قرار گرفت و قرار است این کشور از ربات مورد نظر در سطحی بسیار گسترده تر از امروز بهره برداری کند.

وی بازار روبات هایی که کارهای خدماتی تخصصی انجام می دهند را در صنایع چینی بسیار فراگیر خواند و افزود: این شرکت با استفاده از فنون مگاترونیگ، الکترونیک و چهره نگاری و صدا شنجی از زمان آغاز فعالیتش در سال 2015 تا کنون در 25 کشور جهان از جمله در اروپای شمالی و شرقی فعالیت دارد.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *