27 فوریه, 2024
رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

شاید اسم هر جور ازدواجی را در این روزها شنیده باشید جدیدترین و نوع ازدواج که در عربستان رواج پیدا کرده است ازدواج روزانه می باشد .اظهار نظر برخی از  مسئولان عربستان سعودی در مورد این ازدواج بسیار جالب می باشد

شیخ «احمد معبی» قاضی دادگاه‌های شرعی عربستان سعودی که از قضات ارشد وزارت دادگستری این کشور نیز به شمار می‌رود، دو روز پیش طی گفگویی با شبکه ماهواره‌ای MBC سخن از رسمی شدن ازدواج جدیدی شبیه به ازدواج مؤقت در عربستان به میان آورد.
این قاضی دادگاه‌های شرعی سعودی در ادامه این گفتگو با دفاع از این نوع ازدواج جدید که آن را «ازدواج روزانه» نامید، گفت: با توجه به اینکه چهار شرط اصلی موجود در ازدواج دائم در «ازدواج روزانه» نیز وجود دارد، بنابراین این ازدواج حلال و شرعی بوده و به هیچ وجه مشکل شرعی در آن وجود ندارد.

رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

«احمد معبی» در ادامه اظهارات خود افزود: اصل معنی یک مسأله است و نه لفظ و عبارت و یا نامی که برای آن به کار می‌رود. از همین رو با توجه به اینکه شروط حلال بودن یک ازدواج رسمی و دائمی در «ازدواج روزانه» وجود دارد، این ازدواج دارای هیچ منع قانونی و شرعی نیست و کاملا صحیح است.

رواج ازدواج روزانه در میان ثروتمندان

این قاضی ارشد وزارت دادگستری عربستان سعودی همچنین افزود: در برخی از حالات به ویژه در عصر حاضر، شرایط برای فرد یا افراد مختلف به گونه‌ای می شود که امکان ازدواج طبیعی و دائمی برای او مهیا نیست، از همین رو باید نوع دیگری از ازدواج مانند «ازدواج روزانه» وجود داشته باشد تا بتوان این مشکل را حل کرد.

ازدواج ساندویچی از راه رسید
گفتنی است بر اساس تعریف و شرحی که «احمد معبی» از این نوع ازدواج جدید ارائه داد، تفاوت فاحشی در آن با «ازدواج مؤقت» به چشم می‌خورد و آن این است که در «ازدواج روزانه» زن و شوهر فقط روزها می‌توانند همدیگر را ببینند و در کنار یکدیگر باشند!
قابل ذکر است بر اساس گزارش برخی مطبوعات عربستانی، «ازدواج روزانه» در چند وقت اخیر به شدت در میان افراد ثروتمند به ویژه مالکان شرکت‌های بزرگ در عربستان سعودی منتشر شده است. این نوع ازدواج در بیشتر حالات میان مالکان این شرکت‌ها با کارمندان دفترشان انجام می‌گیرد!؟

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: هشدار بالا رفتن سن ازدواج | فایل دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *