4 فوریه, 2023
ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک با عبور کردن از جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک با عبور کردن از جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد

فایل دی : سرمایه‌گذاری مهم ایلان ماسک،‌ شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس است که تاکنون به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است. دلیل اصلی افزایش سرمایه وی، بهبود عملکرد تسلا و رشد چشمگیر ارزش سهام آن است. نزدیک به سه چهارم دارایی خالص ماسک را سهام تسلا تشکیل می‌دهد که چهار برابر ارزش بیشتری نسبت به سهم آن در اسپیس ایکس دارد.

ایلان ماسک در آبان‌ماه با عبور از بیل گیتس به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد. ثروت شخصی مدیر عامل تسلا در سال 2020 بیش از 150 میلیارد دلار افزایش داشت که مجددا به افزایش ارزش سهام تسلا مربوط می‌شود.

ثروتمندترین فرد جهان

ثروتمندترین فرد جهان

سهام تسلا طی سال گذشته میلادی به شکل باورنکردی رشد کرده است. ایلان ماسک با تغییر استراتژی‌ خود، این شرکت را از حالت جهنم تولید خارج کرده و فروش خودروهای الکتریکی را به صورت چشمگیری افزایش داده است. یکی از این خودرها سدان مدل 3 مدل Y SUV است که باعث شد سرمایه گذاران بسیاری به خودروهای جدید روی خوش نشان دهند.

افزایش ارزش سهام این مدیرعامل میلیاردر همچنان ادامه دارد. ثروت ایلان ماسک نیز مانند اکثر میلیاردرهای جهان، در جریان همه گیری کرونا افزایش یافت.

ثروت ایلان ماسک عمدتا به سهام تسلا و سایر شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس ایکس و بورینگ وابسته است و پیشتر نیز گفته که از کمبود نقدینگی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری خود در تنگنای مالی قرار دارد.

ایلان ماسک معتقد است به دارایی‌های منقول نیازی ندارد و اعلام کرده است که می‌‌خواهد زندگی خود را وقف سفر به مریخ و ماه کند. او به دنبال محقق ساختن رویای بزرگ‌تری است و قصد دارد دارایی‌های املاک و مستغلات خود را بفروشد تا در کارهای بزرگ‌تری سرمایه‌گذاری کند.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

2 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.