25 ژوئن, 2024
اثر داروی بیهوشی بر روی گیاهان

اثر داروی بیهوشی بر روی گیاهان!

اثر داروی بیهوشی بر روی گیاهان

فایل دی : محققان با آزمایش انواعی از داروهای بیهوشی بر روی برخی گیاهان گوشت‌خوار و گل قهر و آشتی، دریافتند که این گیاهان نیز همانند انسان و حیوانات، تحت تاثیر این داروها قرار می‌گیرند.

براساس گزارش «ساینس آلرت»، «کلود برنارد» یک فیزیولوژیست فرانسوی نتیجه گرفت که میان گیاهان و جانوران، اشتراکی از نوع ماهیت بیولوژیکی وجود دارد که در حضور داروی بیهوشی مختل می‌شود.

محققان ژاپنی و اروپایی در مطالعه‌ای جدید تعدادی از گیاهانی که پدیده واکنش سریع گیاهی در آنها دیده می‌شد را در معرض برخی انواع داروی بیهوشی قرار دادند تا تاثیر این ترکیبات شیمیایی را روی آن‌ها بسنجند.

در حالت طبیعی، هنگامی که گل قهر و آشتی یا گیاه حساس را لمس می‌کنیم برگ‌های آن به سرعت بسته می‌شوند اما در آزمایش‌های انجام شده، این گیاه پس از آغشته شدن برگ‌هایش به دی اتیل اتر، قدرت واکنشی خود را از دست داد و کاملا بدون حرکت شد.

کلم بروکلی بخوردید تا سرطان نگیرید

طبق گزارش «گجت‌نیوز»، همچنین محققان تصور می‌کنند که با توجه به بروز واکنش مشابه در گیاهان و جانوران نسبت به این ترکیبات شیمیایی، شاید بتوان گیاهان را به عنوان مدلی برای انجام تحقیقات بیشتر درباره اثرات داروهای بیهوشی روی انسان مورد استفاده قرار داد.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *