19 May, 2021
پیچ رولپلاک نمای ساختمان

آشنایی با راپل و نحوه اجرای آن

آشنایی با راپل و نحوه اجرای آن و روش های کسب درآمد از راپل در ایران

شاید با کلمه راپل آشنا باشید. این واژه در اصل به معنی بازیابی هست. در واقع راپل یک تکنیک هست. کوه نوردان، غار نوردان و حتی کسانی که در ارتفاعات زیاد کار می‌کنند با این اصطلاحات آشنا می‌باشند و باید از آن استفاده کنند که جان افراد را نیز نجات دهند. همچنین باید اضافه کرد که در سنگ نماها نیز از راپل استفاده می‌کنند. راپل مجموعه‌ای از طناب‌ها هست که به‌وسیله آن می‌توان در ارتفاع معلق ماند.

استفاده راپل

به جز از مواردی که برای تفریح و خوش‌گذرانی در کوه‌نوردی و غار نوردی از راپل استفاده می‌شود یا در ورزش استفاده می‌شود. روش‌هایی نیز برای کسب درآمد از راپل وجود دارد که یکی از این موارد پیچ و رولپلاک نما هست. استفاده از این روش در پیچ و رولپلاک نما نیازمند آموزش و تخصص هست و هر کدام از این‌ها درآمد مناسب و بسیار زیادی برای کسی که این کار را انجام می‌دهد دارد.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان

همچنین شما اگر قصد انجام پیچ رولپلاک نمای ساختمان را دارید باید در این کار آموزش‌های لازمه را ببینید تا در حین انجام کار دچار حادثه نگردید و همچنین از عهده انجام کار بر بیایید. البته در این مورد شما باید از قبل آموزش‌های لازمه در رابطه با راپل را دیده باشید و از معلق بودن در فضا و هوا وحشت نداشته باشید؛ اما مانند هر کار دیگری در این کار فراهم آوردن تجهیزات ابتدایی نیازمند هزینه هست، هزینه فراهم کردن تجهیزات اولیه تقریباً چهار پنج میلیون برای هر فرد هزینه دارد.

راپل مزایای زیادی دارد که از مزایای آن در کار پیچ و رولپلاک صورت هزینه کم آن و امنیت بیشتر هست. هنگامی که یک راپل کار قصد دارد کار پیچ و رولپلاک را انجام دهد به‌وسیله طناب از بالای ساختمان در هوا معلق می‌ماند و پاهای خود را به دیواره نما تکیه می‌دهد که در این روش دست‌های وی آزاد هست و می‌تواند دریل را به دست گیرد و یا کار شستشوی نمای ساختمان را انجام دهد در روش راپل برای پیچ و رولپلاک ساختمان دیگر نیازی به داربست‌های پرهزینه نمی‌باشد و در این روش سرعت زیاد و هزینه کم باعث می‌شود که از این روش استقبال خوبی شود.

لوازم لازم جهت آموزش پیچ رولپلاک نمای ساختمان

هنگامی که شما قصد دارید کاری را یاد بگیرید نیازمند ابزار و تجهیزات می‌باشید یادگیری پیچ و رولپلاک ساختمان زیاد سخت نمی‌باشد؛ اما شما باید برای شروع این کار تجهیزات لازم را فراهم کنیم و کار را یاد بگیرید و آموزش ببینید. در ابتدا باید آموزش‌های لازمه راپل را ببینید و همانطور که فهمیدید با استفاده از طناب و آویز شدن در ارتفاع رخ می‌دهد اما اگر بخواهیم این ورزش را یاد بگیرید و آموزش دیده باشید باید ترس از ارتفاع و معلق شدن در ارتفاع را درون خود از بین ببرید. اگر شما راپل را آموزش دیده‌اید و ترسی برای معلق ماندن در فضا ندارید نوبت به آموزش پیچ و رولپلاک و… می‌رسد. برای شروع کار پیچ و رولپلاک نیازمند ابزارهایی برای انجام کار می‌باشید این ابزار به شرح زیر هست که برای شما خواهیم آورد. پیچ و رولپلاک نیازمند دریل هیلتی و غیر هیلتی برای انجام کار و سوراخ‌کاری سنگ‌های پهن هست.

رولپلاک تک به‌اندازه تعداد پیچ‌ها نیز از نیازهای پیچ و رولپلاک نما هست.

دریل پیچ سفت کن، کلاه ایمنی برای محافظت از سر، چسب آنتیک یا کاشی، سطل برای ریختن ابزار چون به تجهیزات بالا نیازمند هستیم تا بتوانیم پیچ رولپلاک را کامل انجام داده و برای خود کارگاه ایجاد کنید و با تجهیزاتی که برای راپل نیازمند هستیم و یا تجهیزاتی که در راپل مورد استفاده قرار می‌گیرند را نیز باید بشناسیم که در ادامه برای شما آورده‌ایم.

تجهیزات  مورد نیاز راپل

هر روش برای انجام شدن و یا اتمام کار نیازمند تجهیزاتی هست. شما برای راپل نیز نیازمند تجهیزاتی می‌باشید که خود نیز تجهیزات زیادی برای راحتی کار و برقراری امنیت دارد که شما به‌وسیله آن می‌توانید به‌راحتی پیچ و رولپلاک خود را تنظیم و استفاده کنید.

یکی از وسایلی که شما برای راپل نیازمند هستید طناب هست اما طنابی که برای راپل استفاده می‌کنید نباید کمتر از ۹ میلی‌متر و یا حتی بیشتر از ۱۲ میلی‌متر باشد.

طناب راپل باید زبر باشد و استاتیک نام دارد از خاصیت کشسانی برخورد نمی‌باشد، طناب راپل مقاومت بیشتری در برابر اصطکاک و رطوبت دارد، برای حفاظت از طناب باید اضافه‌های آن را حلقه کرد تا آسیب نبیند.

همچنین هنگام استفاده از طناب باید از سالمی آن مطمئن باشید و همچنین به جای سوختگی و بریدگی بسیار دقت کرد که حتماً باید پس از اتمام کار طناب راپل را با آب تمیز شست‌وشو داد.

مورد دیگری که در راپل مورد نیاز باشد کارابین است. کارابین برای اتصالات صحیح استفاده می‌شود به دو صورت بیضی و موازی ساخته می‌شود نکته که تمامی راپل کاران آن را توصیه می‌کنید این است که اگر را کارابین روی زمین افتاد باید دور انداخته شود.

مورد بعدی هشتی هست از حلقه‌های بزرگ و حلقه کوچک تشکیل شده است. حلقه بزرگ آن را به کارابین متصل می‌کنید و حلقه کوچک را به طناب متصل می‌کنیم. مراقبت از هشتی مانند مراقبت از کارابین هست که اگر دچار زمین خوردگی شد باید آن را به سطل زباله انداخت.

چکش صخره‌نوردی تمام صخره‌نوردان با چکش صخره‌نوردی آشنا می‌باشند و در این مورد برای ضربه واردکردن به میخ‌ها استفاده می‌شود و مورد بعدی رول و مته است که با استفاده از آن می‌توان کارگاهی خود را ایجاد کرد و در بین آن‌ها میخ قرارداد میخ برای ارتباط بین کارگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مورد دیگری که خیلی از آن استفاده می‌شود هارنس و صندلی هست که مجموعه به هم پیوسته از تسمه‌های نایلونی هست که به همدیگر متصل می‌باشند و در کار مورد استفاده قرار می‌گیرد با توجه به تجهیزاتی که در بالا برای شما گفته شد از امنیت بالای راپل نیز مطمئن شدید و از آن می‌توانید در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و تمیز کردن نمای ساختمان تعویض کاشی‌های ساختمان‌ها استفاده کرد.

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *