2 فوریه, 2023

آدم‌ربایان به بیت‌کوین روی آوردند

آدم‌ربایان به بیت‌کوین روی آوردند

فایل دی : با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین، به نظر می‌رسد که سارقان و آدم‌ربایان نیز به سمت‌وسوی استفاده از بیت کوین و ارزهای مشابه آن روی آورده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشره، آدم‌ربایان آفریقایی پس از دو ماه گروگان‌گیری یک تاجر و سرمایه‌گذار ثروتمند که در شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی سکونت داشت، به ازای آزادی وی درخواست کرده بودند که ۵۰ بیت کوین دریافت کنند.

با اینکه از جزئیات و شیوه پرداخت این تعداد بیت کوین به سارقان خبری منتشر نشده است، اما به‌نظر می‌رسد که آن‌ها پس از دریافت مقدار معین وی را آزاد کرده‌اند. این تاجر که مالک سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Foodworld در آفریقای جنوبی بوده است، دو ماه پیش هنگامی که در حال رانندگی به محل کار خود بود، توسط سارقان مسلح ربوده شد و سپس در قبال آزادی و رهایی وی، از خانواده و آشنایانش درخواست دریافت مبلغی پول به ارز دیجیتال رمزنگاری شده بیت کوین کرده بودند.

ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده که مدتهاست به نظر می‌رسد جایگزین پول نقد شده است، حالا در حال ورود به بازی‌های پلید سارقان و آدم ربایان، قاچاق‌چیان اسلحه و مواد مخدر است چراکه یکی از بزرگترین مزیت‌های جابجایی پول با استفاده از ارزهای دیجیتال، قابلیت عدم ردیابی و پیگیری از سوی مراجع قضایی و پلیس را داراست که کار را برای سارقان و تبهکاران آسان کرده است.

درواقع، فناوری بیت‌کوین ‌که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام می‌دهند و همچنین هویت طرفیت معامله نیز ناشناس باقی می‌ماند.

بسیاری از کشورهای جهان در تلاش هستند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند چراکه آن‌ها بر این باورند بیت کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دار و مواد مخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت آن می‌شود.

بیت‌کوین طی سال جاری، پس از افزایش تقاضاهای سازمان‌دهی شده برای استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصر ف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. طی سال‌های اخیر، ارز مجاز ی بیت‌کوین توانسته است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت کند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت‌کوین با رسیدن به نزدیک ۲۰ هزار دلار رکورد جدیدی را ثبت کند.

هوش مصنوعی به مقابله با بدافزارها می‌پردازد

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.