هشدار بالا رفتن سن ازدواج

نویسنده:  - مربوط به دسته: تازه های خواندنی و جالب - تاریخ انتشار: 18 ژانویه 2018 - بازدید: 
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

20

هشدار بالا رفتن سن ازدواج

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در جمع طلاب و دانش‌پژوهان خواهر جامعةالزهرا‌(س) قم، به تبیین اهمیت تبلیغ برای آنان پرداخت و گفت: در قرآن مجید علوم به سه دسته تقسیم شده است، علم مفید، علم غیر مفید و علمی که نه فایده دارد و نه ضرر.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم که تنها علم مفید را به جامعه و مردم منتقل دهیم؛ چرا که بسیاری از علومی که خوانده می‌شود، واقعا ضروری نیست و مشکلی از جامعه و دین و دنیای مردم را حل نمی‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز در ادامه با انتقاد از گسترش بدحجابی در جامعه مردم، بر لزوم ارشاد و راهنمایی بانوان تاکید کرد و ابراز داشت: بدحجابی مضرات زیادی برای جامعه دارد و افزایش گناه و فساد یکی از ثمرات آن است. بانوان باید با الگو گرفتن از مکتب حضرت زهرا‌(س) و حضرت زینب‌(س) به حجاب روی آورند.

هشدار بالا رفتن سن ازدواج

هشدار بالا رفتن سن ازدواج

قرائتی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج، یادآور شد: دختران و پسران به خاطر تحصیل و مشکلات اقتصادی از ازدواج دوری می‌کنند و این مسئله آسیب های فراوانی به همراه دارد.

وی در ادامه با اشاره شیوه‌های کلاس‌داری در عرصه تبلیغ دین، گفت: در امر کلاس‌داری باید از تمثیل‌ها استفاده کرد تا مطلب شیرین و روان برای مخاطب گفته شود و همچنین استفاده از خنده و بیان نکات حکیمانه بسیار مناسب و ضروری است؛ چرا که قرآن در کنار گریه، خنده را نیز آورده است.

هشدار بالا رفتن سن ازدواج

رئیس ستاد اقامه نماز در توصیه ای به بانوان طلبه خاطرنشان کرد: باید یک دوره فشرده مهدویت و یک دوره شیوه های آشنا سازی نسل جوان با نماز را بگذرانید، چرا که اگر مردم به نماز روی آورند، از انجام بسیاری از گناهان به طور خودکار دوری می‌کنند.

قرائتی در پایان بر ترویج معارف اهل بیت(ع) تاکید کرد و گفت: انسان نباید در امر دینداری از کنایه‌ها و متلک‌های دیگران هراس داشته باشد، بلکه باید به وظایف و تکالیف شرعی خود به خوبی عمل کند.

bag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *