ساخت سریال حضرت موسی (ع)

فرج ا… سلحشور فیلمنامه  سریال حضرت موسی (ع)را به پایان رسانده بود ولی عمر ایشان اجازه به اتمام رساندن ساخت آن را نداد. آقای سلحشور فیلنامه را به جمال شورجه سپرده بودند .شورجه فرمود  تمام نگرانی مرحوم سلحشور این بود که خداوند به ایشان عمر دهد تا بتوانند این سریال را بسازند،اما این اتفاق نیفتاد و توانستند مرحله نگارش این سریال را به اتمام برسانند.آقای  شورجه  در خصوص ساخت سریال «موسی (ع)»  گفت: سریال  «موسی (ع)» سریالی پرخرج و هزینه بر است که تا امروز نتوانستیم  تولید آن را آغاز کنیم؛ اما با توجه به قولی که تلویزیون داده، قرار است از سال ۹۷ کار را شروع کنیم

آقای کارگردان درباره انتخاب بازیگران این سریال فرمود : هنوز بازیگری را به طور قطع انتخاب نکرده ایم و تنها بازیگری که احتمال حضورش در این سریال وجود دارد، مصطفی زمانی است؛ چون بخشی از فیلم به دوران حضرت یوسف (ع) مربوط می‌شود و امیدواریم بتوانیم از حضور این بازیگر بهره ببریم.

شورجه در خصوص دکور این سریال خاطرنشان کرد: حدود 35 درصد از کار، در همان دکور سریال «یوسف پیامبر» تصویربرداری می‌شود؛ اما بخشی از دکور هم باید ساخته شود.

این کارگردان در پایان گفت: کار از جلوه‌های ویژه هم برخوردار است و عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده و خیلی فراتر از توان ماست؛ البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم و امیدواریم با تامین بودجه کافی بتوانیم کار را به خوبی تولید کنیم.

ساخت سریال حضرت موسی (ع)

شورجه گفت:پروژه موسی(ع) از زمان آغاز پیش تولید به انتخاب عوامل و بازیگران پرداخته و پیش تولید این اثر یکسال به طول خواهد انجامید. به احتمال فراوان فیلمبرداری پروژه ای در ابعاد “موسی (ع) ” حداقل سه سال زمان ببرد.

وی نحوه ساخت این سریال را اینگونه تشریح کرد:حساسیت این پروژه به این جهت است که خداوند در قرآن کریم سوره های فراوانی را در باب داستان حضرت موسی آورده اند و ما سعی کردیم لایه هایی درست از این داستان را بازگو کنیم. ما در ساختار سعی داریم اثری در سطح جهانی ارائه کنیم

وی  درباره انتخاب بازیگر نقش حضرت موسی(ع)  گفت:چهره حضرت موسی(ع) در این سریال نشان داده خواهد شد، منتهی با یک چهره جدید نه با یک بازیگر شناخته شده و همه اینها مستلزم این است که مدیران سازمان ما را بپذیرند و بودجه این اثر فراهم شود تا ما نیز بتوانیم طوری به این حیطه ورود داشته باشیم و از ظرفیت های موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.