خانه / وبلاگ / اثر داروی بیهوشی بر روی گیاهان!

اثر داروی بیهوشی بر روی گیاهان!

خبرگزاری فارس: محققان با آزمایش انواعی از داروهای بیهوشی بر روی برخی گیاهان گوشت‌خوار و گل قهر و آشتی، دریافتند که این گیاهان نیز همانند انسان و حیوانات، تحت تاثیر این داروها قرار می‌گیرند.

براساس گزارش «ساینس آلرت»، «کلود برنارد» یک فیزیولوژیست فرانسوی نتیجه گرفت که میان گیاهان و جانوران، اشتراکی از نوع ماهیت بیولوژیکی وجود دارد که در حضور داروی بیهوشی مختل می‌شود.

محققان ژاپنی و اروپایی در مطالعه‌ای جدید تعدادی از گیاهانی که پدیده واکنش سریع گیاهی در آنها دیده می‌شد را در معرض برخی انواع داروی بیهوشی قرار دادند تا تاثیر این ترکیبات شیمیایی را روی آن‌ها بسنجند.

در حالت طبیعی، هنگامی که گل قهر و آشتی یا گیاه حساس را لمس می‌کنیم برگ‌های آن به سرعت بسته می‌شوند اما در آزمایش‌های انجام شده، این گیاه پس از آغشته شدن برگ‌هایش به دی اتیل اتر، قدرت واکنشی خود را از دست داد و کاملا بدون حرکت شد.

طبق گزارش «گجت‌نیوز»، همچنین محققان تصور می‌کنند که با توجه به بروز واکنش مشابه در گیاهان و جانوران نسبت به این ترکیبات شیمیایی، شاید بتوان گیاهان را به عنوان مدلی برای انجام تحقیقات بیشتر درباره اثرات داروهای بیهوشی روی انسان مورد استفاده قرار داد.

درباره ی fileday

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

همچنین ببینید

تصاویر زیباترین دختر جهان

زیباترین دختر دنیا "آنا" 6 ساله نزدیک به 500.000 فالوور دارد و هوادارانش معتقدند که او زیباترین دختربچه دنیاست و دلیل این زیباترین بودن را فقط چشمان او می دانند که به نظرشان خیره کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *