خانه / تازه های خواندنی و جالب / آثار باستانی که به زودی از بین می روند

آثار باستانی که به زودی از بین می روند

میراث جهانی فقط به یک کشور، فرهنگ و ملت تعلق ندارد و همان‌طور که از نامشان پیدا است، متعلق به تاریخ بشریت هستند. متاسفانه برخی از حکومت‌ها توجه زیادی به این آثار تاریخی ندارند و هزینه‌ی لازم را خرج آنها نمی‌کنند. گاهی هم فقط بی‌توجهی حکام دلیل نابودی این آثار نیست و جنگ و طبیعت هم می‌توانند بسیار مخرب باشد. با ما همراه باشید تا برخی از آثار تاریخی در خطر را شاید برای آخرین بار ببینید و بشناسید.

همان‌طور که گفتیم بشر، جنگ و طبیعت می‌توانند سه عامل مخرب برای بناهای تاریخی و میراث جهانی باشند و وجود و حیات آن‌ها را در خطر جدی بیاندازند. در ادامه از چند اثر تاریخی رو به نابودی خواهیم گفت که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود، خیلی زود هیچ اثری از آن‌ها باقی نخواهد ماند.

آثار باستانی که به زودی از بین می روند

آنی، ترکیه

شهر قرون وسطایی آنی، زمانی یکی از مدرن‌ترین و فوق‌العاده‌ترین شهرهای دنیا و مرکز هنر و فن‌آوری بوده است. زمانی تعداد ساکنان این شهر به ۲۰۰۰۰۰ نفر می‌رسید و زندگی در جای جای آن جریان داشت. اما پس از حمله‌ی مغول‌ها در سال ۱۲۲۶، آنی خالی از سکنه شد و به مدت ۶۰۰ سال در تنهایی خود به انزوا فرو رفت. زلزله و عملیات استخراج از معادن، آنی را بیش از پیش در معرض نابودی قرار داده است.

اورشلیم قدیم، فلسطین

آثار باستانی که به زودی از بین می روند

کمیته‌ی میراث جهانی، اورشلیم قدیم را جز میراث جهانی در خطر نابودی می‌شناسد. این شهر که در قرن هفتم هجری ساخته شده دارای ۲۲۰ اثر تاریخی است.

کاخ هشام، شمال اریحا

درباره ی fileday

ما در فایل دی جدیدترین آموزش ها را برای شما فراهم نموده ایم

همچنین ببینید

متن تبریک تولد داداش

متن تولد داداش ،متن تبریک تولد برادر

متن تولد داداش ،متن تبریک تولد برادر داداشی عزیزم! روز شکفتنت را مانند تمامی سال‌های …

برنامه های کاربردی برای دانشجویان

معرفی چند برنامه کاربردی برای دانشجویان

معرفی چند برنامه کاربردی برای دانشجویان با ظهور کرونا و همه‌گیری آن دانشجویان برای انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *